Vivienne Westwood

Pro ty, kteří neveděli, Dame Vivienne Westwood se narodila 8.4.1944 v Derbyshire a od té doby mění tvář módy až do současných dnů. 
Od zavedení stylu punk a S & M v 70. letech až po zářivou královnu módního světa let 90- tých až po současnost.
Rokem 1970 zahájila milovnice punku a výstřednosti provoz svého butiku s názvem Let it Rock v Londýně na Kings Road 430. Inspiraci hledala v nejrůznějších punkových klubech a barech. Tehdy se obchod zaměřoval na rockovou módu, kde bylo k dostání originální kožené oblečení vyzdobené řetězy, zipy, tričky se slogany nebo pornografickými obrázky. V roce 1974 se obchod přejmenoval na SEX a hlavní tvorbou se stalo oblečení, které dosud bylo uzavřeno ve fetiš a SM scéně. A tak vznikla v podání Vivienne Westwood tzv antimóda.
Jejím tipickým znakem je styl panku do kterého přinesla spoustu nového. Od asymetrie střihu, historizujícich součástí oděvů a prádla- převážně pak korzetů až po spoustu zavíracích špendlíků a připínacích placek a nášivek na potrhaných oděvech. 
Boty jsou pak samostatná kapitola. Na nich je schopna se opravdu vyřádit. Kdo jiný by byl schopen prosazovat lámat si nohy na podpadcích ne nižších 25 centimetrů???
Vivienne nám nechává odvážné, nebojácné, anarchistické dědictví. 
Stále budeme se zatajeným dechem očekávat, čím obohatí design příště....
…...čím ještě obohatí NÁS????

Důkazem, že tato nekonvenční Britka umí navrhnout šaty, které si budete pamatovat ne proto, že vás znechutí, ale proto, že vám vyrazí dech, jsou svatební šaty, jež si oblékla S. J. Parker ve filmu Sex ve městě.

z
Ochrana osobních údajů Cookies