Používání kosmetiky? Jaká je pravda?

Žena, která pravidelně používá rtěnku, spolkne za život více než kilogram chemických látek. Další desítky látek z kosmetiky se dostanou do těla přes pokožku a mohou působit jako jedy.

Zdá se vám to přehnané? Běžně používaná kosmetika, vyráběná především z ropy, obsahuje velký podíl (někdy i 100 %) chemických látek, z nichž některé mohou poškodit lidské zdraví. Důsledkem aplikace ropných produktů dochází k ucpávání pórů, což brání jak dýchání pleti, tak vylučování toxických látek z těla.

Řada látek pronikajících do těla také poškozuje (zeslabuje) pokožku, dráždí a stimuluje ochranné mechanismy v těle a způsobuje tak alergie a stres atd. Některé z těchto látek jsou navíc podezřelé z toho, že vyvolávají rakovinu, ovlivňují hormonální systém, poškozují ledviny či játra.

 Kolik toho na sebe "naplácáte" vy?

Dospělý člověk používá denně minimálně 12 výrobků, dospívající často až 17 i více produktů.

Přes kůži však může do těla proniknout až 60 % aplikovaných látek. Ty se dostávají do krevního oběhu a odtud do celého těla. Část jich vyloučíme, část však zůstává a může zatěžovat životně důležité orgány či působit řadu dalších problémů.

Váš MZZ

Více na mých stránkách: http://www.witcher-wizard-wanbli.cz/

z
Ochrana osobních údajů Cookies