Nejlepší knihy o módě, které nedávno vyšly!

Když se řekne kniha a když se řekne móda, na první dobrou se vybaví velkoformátové, luxusní publikace plné dechberoucích fotek. Ano, to nikdo nikomu nebere, ale móda v knize můžou být hlavně i písmena. Vybrala jsem  pro vás módní biografie, u nichž se nudit rozhodně nebudete. Naopak.

ivienne Westwood (Vivienne Westwood a Ian Kelly)

V módě se britská návrhářka pohybuje už neuvěřitelných padesát let a málokdo měl jejím prostřednictvím vliv i na celou společnost a světové kulturně-politické dění. Vždyť to byla právě Vivienne, kdo stál u zrodu punku, z nějž móda čerpá snad v každé své další dekádě. Madame Westwood sepsala své vůbec první paměti a je to zážitek – kdo jiný potkal a přátelil se s tolika známými osobnostmi, kdo jiný tak neúnavně a neustále provokuje, kdo jiný má tak proříznutou pusu. Povinná četba! 

vivienne 84638

Champagne Supernovas: Kate Moss, Marc Jacobs, Alexander McQueen, and the '90s Renegades Who Remade Fashion (Maureen Callahan)

Historie módy devadesátých let minulého století a osobní, často skandální osudy jejích hlavních představitelů. Kate Moss, Alexander McQueen, Marc Jacobs a další návrháři a modelky, kteří definovali nejen jedno velmi bouřlivé desetiletí módy, ale i její budoucnost. Víte třeba, jaký vliv na kariéru Kate měl její rozchod s Johnnym Deppem? A kdo byla Marcova modla, ke které v té době totálně nekriticky vzhlížel? Dozvíte se právě zde. 

champagne e2d87

Alexander McQueen: Blood Beneath the Skin (Andrew Wilson)

Jeho retrospektiva Savage Beauty se nedávno stala nejvíc navštěvovanou placenou výstavou v historii Velké Británie. A tohle je suverénně zatím nejlepší kniha, která o tragickém géniovi, jeho životě, láskách, nenávistech, přátelích a nepřátelích zatím vyšla. Taky se vám po McQueenových vizích, které neměly a nebudou mít nikdy obdoby, občas zasteskne? Tak se k nim vraťte aspoň prostřednictvím této skvělé knihy.

alexander c8dae

Vaše Šárka

Zdroj: elle.cz

z
Ochrana osobních údajů Cookies