Muži s vyhrnutými rukávy

Muži s vyhrnutými rukávy košile působí rozhodně a odhodlaně. Najdou se i praktické důvody.

Krátký rukáv pánské košile je v business stylu tabu. Manžeta pánské košile by měla pod rukávem saka vždy vyčnívat. V kanceláři je ale možné rukávy košile vyhrnout, byť máme na sobě kravatu. Vyhrnuté rukávy košile vypadají akčně. V parném létě nejenom chladí, ale vzbuzují dojem pracovitosti a zápalu, čehož lze v období dovolených jinak stěží dosáhnout.

Řídí se vyhrnutí rukávů pravidly?

Pro vyhrnutí rukávů košile si každý muž může najít jakoukoliv záminku a důvod. Z praktických důvodů je vhodné vyhrnout rukáv při fyzické činnosti, která může čas od času nastat i v kanceláři, a poté při mytí rukou. Mokré manžety nejsou příjemné na nošení. V parném létě můžeme mít potřebu vyhrnutých rukávů košile při přechodu z klimatizovaného interiéru na přímé slunce cestou na oběd. Ve špatně klimatizovaných prostorách například při poradách, může rovněž snadno dojít k přehřátí účastníků. Teplotu organizmu pocitově snížíme právě vyhrnutím rukávů. Nejvíce subjektivním důvodem pro vyhrnutý rukáv je dosažení určitého stylu oblékání. Pohybujete se v prostředí, kde košile a kravata je nutnost? Pak vyhrnuté rukávy vás odliší od ostatních kolegů.

Vyhrnutí rukávů košile na tři způsoby

Úplně jednoduše přeložíme manžetu zpět směrem k předloktí a ještě jednou přehneme. Rukáv košile celkově zkrátíme o dvě šířky manžety. Rukáv končí nad horní polovinou předloktí. Zahnutí je rychlé, jednoduché. Rukáv je volný a může dýchat. Rukáv košile příliš nezmačkáme a můžeme jej lehce rozbalit.

Pro vyhrnutí rukávu nad loket, na úroveň bicepsu, přehneme manžetu zhruba čtyřikrát podle délky rukávu. Rukáv pánské košile vyhrnutý nad loket je považován v business dress codu za příliš casual a hodí se spíš na večerní párty do baru po práci.

Stylové vyhrnutí rukávu vyžaduje trochu cviku, nebo pomocnou ruku druhé osoby. Manžetu ohněte zpět a táhněte nad loket o dvě až tři délky manžety. Od spodu pak ohyb dále ohrnujte, až překryjete manžetu na úrovni bicepsu. Pokud máte vnitřní manžetu rukávu v kontrastní látce, můžete ji nechat vyčnívat dva až tři centimetry. Ujistěte se, že vyhrnutá manžeta pevně obepíná biceps a látka rukávu se nakrčí u ramene.

Muži se štíhlou atletickou postavou zpravidla nemají problém manžety vyhrnout až na biceps. Mužům se štíhlými pažemi navíc vyhrnutý rukáv opticky přidá na objemu bicepsu. Korpulentnější postavy volí spíš vyhrnutí rukávu pouze pod loket. Při opětovném rozbalení rukávu se ujistěte, že rukáv není příliš zmačkaný. Při té příležitosti sako přijde vhod.

Vaše Šárka

Zdroj: www.smartmen.cz

z
Ochrana osobních údajů Cookies