Módní barvy roku 2016 budou hned dvě!

Americká firma Pantone Color Institute každý rok představuje barvu roku. Odborníci přes barvy úzce spolupracují s experty z módního průmyslu a každý rok vyhlašují, jaká barva bude vládnout nastávající sezóně. Odborná porota se skládá také z významných osob z řad hudebního i filmového průmyslu.
Světle modrá má mít blahodárné účinky na psychiku.

Světle modrá má mít blahodárné účinky na psychiku.

FOTO: Profimedia.cz

Pudrová růžová, typická barva jarních rostlin, bude vládnout roku 2016.

Pudrová růžová, typická barva jarních rostlin, bude vládnout roku 2016.

FOTO: Profimedia.cz

Poprvé se představily dvě barvy roku 

Tyto dvě jemné barvy podle průzkumů působí pozitivně i na lidskou psychiku. Poprvé jde o prolínání dvou odstínů. Spojení romantické růžové, barvy typické pro růženín, a pomněnkově modré demonstruje touhu po uklidnění a rovnováze.

Spojení chladné modré a teplejší pudrové růže uklidňuje a v mysli nastoluje pořádek a mír. Výběr odstínů odráží dnešní uspěchaná doba, která si žádá zklidňující barvy.

Tato kombinace ale rovněž zpochybňuje tradiční vnímání barev. Firma Pantone na svých stránkách uvádí, že výběr těchto barev také demonstruje prolínání mužského a ženského světa v módě, i dalších lifestylových oblastech.

Růžová vyjadřuje soucit, duševní klid a pocit vyrovnanosti. Modrá stav beztíže, vzduch, nekonečnost oblohy a pocity relaxace i v psychicky náročné době.

Šárka

z
Ochrana osobních údajů Cookies