Madonna

Madonna Louise Veronica Ciccone provdaná Ritchie, se narodila 16.8.1958. 
Ano opravdu řádí na popové scéně 56 let. 
Je zpěvačkou, skladatelkou, výbornou tanečnicí, slabší herečkou a režisérkou, producentkou a módní ikonou. 
V 80. letech byla označována za sexuální symbol.

Narodila se roku 1958 jako Madonna Louise Veronica Ciccone v michiganském Bay City do rodiny italsko- francouzských imigrantů. 
Co je však zajímavější je fakt, že určuje styl v hudbě, módě, líčení, účesu a sexu.
Jako začínající zpěvačka začínala se spoustou křížů a cetek na krku a všude na oděvu- což ji příblížilo jeím fanouškům. Styl levně a bláznivě- rebelsky. 
Pak přesedlala na glamour look, ve stylu Marilyn Monroe, následuje android styl a fetish styl aby se snad usadila jako módní ikona.
Ale kdo tomu věří????

Její "hymna" VOGUE vyšla v 90. letech a od té doby jí neopomene zahrát, nebo připomenou snad na žádném albu a koncertu.
Zajímavostí je, že skladba Vogue, která vyšla v 90. letech, byla inspirována taneční komunitou v New Yorku. Tzv,. Voguing je stylizovaný tanec, který vzniknul v Harlemu v roce 1980.

Jedna část skladby obsahuje jen mluvený text, ve kterém Madonna rychle jmenuje 16 osobností, které jsou považovány za součást zlaté éry Hollywoodu."Greta Garbo a Monroe / Dietrich a Dimaggio / Marlon Brando, Jimmy Dean / na titulce časopisu / Grace Kelly, Harlow, Jean / představují královny krásy / Gene Kelly, Fred Astaire / Ginger Rogers, tančí ve vzduchu / měli styla vznešenost / Rita Hayworth byla kost / Lauren, Katharine, Lana také / Bette Davis, milujeme. "

Madonnu proslavil, kromě jiného, korzet se špičatou podprsenkou, který pro její mega úspěšné a kontroverzní Blond Ambition Tour 1990 navrhnul Jean Paul Gaultier.

z
Ochrana osobních údajů Cookies