Jehlové podpadky

Dobré boty jsou jako luxusní auto. Nepotřebujete je, prahnete po nich a musíte je mít! Život na vysoké noze si žádá drobných obětí.

Říká se, že boty na vysokých podpadcích vymyslel Loenardo da Vinci, ale stejně tak se tvrdí, že vynalezl hromadu jiných věcí. Tak jako tak jsou jich dějiny plné. Nosily je ženy, ale i muži, protože dodávají pár chybějících centimetrů do výšky. První doložená zmínka o podpadcích je z roku 1533, kdy si Kateřina Medicejská vezla z Florencie do Paříže vysoké boty na svatbu s králem Jindřichem II. Obrazně lze říct, že u podpadků nešlo nikdy o nic menšího než svého nositele fyzicky vyzdvihnout nas zablácené chodníky a povznést je nad společenskou lůzu. Dámy měly dokonce i povolenou hůlku, o kterou se mohly během chůze opírat. Co by za to mnohé z nás daly. :))

Věděla jste, že se v italštině označují jako stiletto což doslovně přeloženo znamená dýka s tenkou čepelí? Je nutné snést trochu toho nepohodlí, ale odměnou vám bude ladné držení těla a třaskavá směsice sex-apealu, kterou vám nic jiného nedodá. Pohodlí závisí také na střihu, tvaru a zkosení podpadku. I extra vysoké boty mohou být příjemnější, než se vám na první pohled bude zdát....

S láskou Šárka :)

z
Ochrana osobních údajů Cookies