Hugo Boss

Hugo Boss založil svou krejčovskou dílnu v roce 1924 v německém Metzingenu, ale příliš se mu nedařilo. Krize, která Německo v následujících letech postihla, ho brzy dohnala k bankrotu. Jenže Hugo nebyl z těch, kdo se vzdávají svých ideálů, což se mu později pořádně vymstilo.

V roce 1931 postavil se šesti vypůjčenými šicími stroji podnik znovu na nohy. Záhy propadl slepému obdivu k chlapíkovi s knírkem, který se v Německu začal nebezpečně roztahovat a považoval si za čest šít vojenské uniformy pro jeho souvěrce. Zanedlouho se Bossova zručnost tal rozkřikla, že se stal dvorním dodavatelem rozrůstajícího se nacistického impéria.
V době války jeho továrna jen zkvétala. Byli tu dokonce zaměstnáni váleční zajatci a Boss udělal kde co, aby si vysloužil Hitlerovu pochvalu.

Po válce se mu samozřejmě tento slepý obdiv vymstil. Byl zbaven možnosti volit a byla mu napařena pořádná pokuta. v roce 1948, i kvůli velkému tlaku veřejnosti zemřel. Vypadalo to, že je to konec značky Hugo Boss, ale překvapivě se tak nestalo. Po válečných letech, kdy byla jediný, oblečením uniforma, nastal velký hlad po pánských civilních oblecích. A tuhle potřebu dokázaly Bossovy švadleny skvěle splnit.

Německá preciznost a kvalita látek brzy značku kapitulovala na první místo v pásnké módě a na vlně této popularity se následně svezly i parfémy, doplňky a kolekce dámské a sportovní módy, které nabídku firmy rozšířily.

Německá preciznist a kvalita látek brzy značku kapitulovala na první místo v pásnké módě a na vlně této popularity se následně svezly i parfémy, doplňky a kolekce dámské a sportovní módy, které nabídku firmy rozšířily.

Vaše Šárka

z
Ochrana osobních údajů Cookies