Grace Kelly vs. Isadora Ducan

Ač naprosto rozdílné osobnosti, přesto spojeny osudem...
Jedna z výšin filmového nebe šla za láskou do paláce, kde i v drahých róbách postupně chřadla a tloustla, milována lidem, přehlížena manželem.
Druhá nekompromisně a drze prosazovala nový, volný taneční styl, byla hlučná rebelantka, skandalistka a bolševička- nebál bych se tvrdit, že byla salonní komunistka.
Isadora
(26. května 1877 USA – 14. září 1927 Nice
Tak jako Grace i ona měla 3 děti, jedno zemřelo při porodu a dvě zbylé se jí utopily roku 1913 v Seině. Od té doby se věnovala tanečním školám v Rusku, které obdivovalo její buřičskou povahu a odpor ke všemu snobskému. 
Tak jako Grace i ona zahynula v automobilu, když se její dlouhý vlající šál zamotal do kola a zlomil ji vaz
Tanec nikdy nestudovala, vždy se řídila svoji intuicí a filozofií. Oprostila těla od přebytečného oděvu, uvolnila ho a rozvlnila. Jako první se ukázala na scéně oděná pouze do přiléhavého trikotu.
Zcela se vzepřela omezením, která diktoval klasický tanec. Tím položila základ scénického tance, který je v současnosti velmi silným a uznávaným výrazovým prostředkem.
Grace
12. listopadu 1929, USA - 14. září 1982, Monte Carlo, Monako.
Chytrá a krásná dívenka z bohaté katolické rodiny. Její kariéra se rozvíjela velmi slibně od samého začátku, až dospěla do fáze velkých cen a filmových festivalů. Oblíbenkyně Alfreda Hitchcocka si na jednom takovém všiml i kníže Rainier III a požádal ji o ruku.
Jejich sňatek však ukončil veškerou její kariéru u filmu, kníže dokonce zakázal na území Monaka všechny její filmy.
I ona, tak jako Isadora, zemřela při jízdě v otevřeném voze, když nezvládla řízení v prudkých serpentinách Monaca. Kdo ví, možná to byla menší srdeční událost v důsledku vyčerpanosti a smutku nad svým životem. 
Když Při jejím pohřbu James Stewart prohlásil: "Víte, miloval jsem Grace Kelly. Ne proto, že byla princezna, ne proto, že byla herečka, ne proto, že byla moje přítelkyně, ale pouze kvůli tomu, že to byla ta nejmilejší dáma, kterou jsem kdy poznal. Grace přinesla do mého, stejně jako do vašich srdcí měkké, teplé světlo, pokaždé když jsem ji uviděl a pokaždé, když jsem ji uviděl, byl to pro mě malý svátek. Není pochyb, že mi bude chybět, všem nám bude chybět. Bůh ti požehnej, Princezno Grace.

z
Ochrana osobních údajů Cookies