Chloé

Chloé je jméno přítelkyně Gabrielle Aghionové, která po ní v roce 1952 pojmenovala svou nové založenou oděvní firmu. " Chtěla jsem, aby značka měla ženské jméno, ale ne to moje, protože je příliš složité. Tak jsem si vypůjčila kamarádčino, které je krásné." Vysvětlovala pro módu zapálená Pařížanka s egyptskými kořeny.

Její vstup do světa módy však nebyl nijak žensky nesmělý, naopak, byl to pořádně rušný začátek. Gabrielle se totiž rozhodla razantně změnit prudérní styl padesátých let a nenechala na něm nit suchou. Odhalila na ženách to, co dosud cudně skrývaly, a dovolila jim být ležérní, uvolněné. Zároveň vzala vítr z plachet drahým haute couture značkám, o nichž většina žen mohla jen snít. Nabídla haute couture za přijatelné ceny a jako první představila móda tzv. ready-to-wear.

Společně s kolegou Jacquesem Lenoirem v roce 1956 reztleskala Paříž přehlídkou modelů zvýrazňujících ženskou postavu, které se okamžitě staly hitem. Gabrielle byla moderní žena, a jakmile cítila, že ztrácí krok se stále se měnící módou, dala šanci mladým návrhářům. A měla na ně šťastnou ruku. Sáhla po Karlu Lagerfeldovi nebo Carlosi Rodriguezovi.

S nimi se do modelů Chloé začala oblékat ta nejslavnější těla světa jako Brigitte Bardotová nebo Jackie Kennedyová. K modelům postupně přibyly kabelky, vůně a doplňky. Vše samozřejmě sebevědomě ženské. Chloé pokračuje v nastavených trendech dodnes.
S láskou Šárka

z
Ochrana osobních údajů Cookies