ČERVENÁ BARVA - jedna z tváří člověka...

Červená je barva odpovídající nejnižším frekvencím, které oko dokáže vnímat. Červená barva patří mezi základní barvy barevného spektra.

ČERVENÁ AKTIVUJE HORMONÁLNÍ POCHODY V TĚLE A DO KRVE VYSTŘELUJE MNOHO LÁTEK DÍKY NIMŽ, POTOM PSYCHOLOGOVÉ POJMENOVÁVAJÍ NAŠE CHOVÁNÍ = agresivita, vášeň, síla, tlak, sexualita, válka, smrt, ale taky život, sídlí v oblasti červené čakry.

 Nikdy v ní nemůžete předstírat únavu či odpočinek - fyiologicky červená prudí oko pozorovatele k tomu, že mu zvýší tep, dech a tím vytvoří již zmíněný tlak krve k vyplavení hormonů do krevního řečiště

▬ Historicky, zvláště v tradici antického Říma je červená či purpurová barva chápána jako barva královská či slavnostní. Odtud též liturgické užití červené barvy při velkých svátcích, které nejsou oslavami mučedníků (např. Květná neděle, Velký pátek, Seslání Ducha svatého).
▬ Červená barva je výrazná, chápe se jako varování či jiná důležitá zpráva.
▬ Červená barva na semaforu (i na jiných místech) znamená stůj.
▬ Červená barva pozičního světla na letadlech a lodích slouží k označení levé strany (port).
▬ Červená barva symbolizuje lásku či erotiku či spíše pudovost v sexualitě, je mi jedno s jakým partnerem půjdu, jen když půjdu...(červená knihovna, červené lucerny).
▬ V čínské tradici je červená barvou štěstí.
▬ Červenou barvou je v účetnictví vyznačen dluh, ztráta (výraz v červených číslech znamená ve ztrátě).

 Červená barva je takzvanou barvou mužskou, protože znamená krev, popřípadě válku. Jsou ji přiřazovány silové atributy.

Váš MZZ

web: www.pei-audit.cz

z
Ochrana osobních údajů Cookies