Iris Apfel - Nejstylovější babka na světě

„Glamour je mrtvý. Dnešní celebrity vypadají jako kdyby se vyválely v bahně.“ Říká Iris Aphel, které se před deseti lety převrátil život vzhůru nohama. Ze dne na den, bez jejího vlastního přičinění, se do ní zbláznil celý módní svět a stala se stylovou ikonou.
Extravagantní, výřečná a otevřená dámá, kterou charakterizují eklektický styl i obří kulaté obroučky, se domnívala, že si užije svých 5 minut slávy a vrátí se ke svým důchodcovským radovánkám.
Omyl, dodnes se směje z obálek módních časopisů, obráží televizní talkshow, navrhuje kabelky, má svou vlastní řadu rtěnek MAC a učí ženy, jak si vytvořit svůj osobitý styl a nebát se být jiná!

Neuvidíte ji bez matné rudé rtěnky, neuvěřitelného množství šperků, ze kerých ji nutně musí bolet za krkem a velkých černých brýlí. Těm kdo se ptají proč je nosí, odpovídá: „abych tě lépe viděla“
Míchá vše co se jí líbí a neuznává normy.

Když se jako studentka posedlá doplňky toulala poněkolikáté obchodním domem Loehmanns v Brooklynu, přitočila se k ní jeho majitelka: „mladá dámo, sleduji tě tady již delší dobu. Nejsi krásná a nikdy krásná nebudeš,ale to nevadí. Máš něco lepšího. Máš styl.“ Irissi vzala její slova k srdci a promněnila se v interesantní ženu, která vždy budila stejnou, ne-li větší pozornost jako vedle ní stojící předpisová kráska.

„Když vám do vínku nebyla dána krása, musíte se naučit jak se udělat atraktivními. Zjistila jsem, že všechny ty krásky, které semnou chodily na střední školu, se s příchodem středního věku promněnily v nezajímavé myši, protože jim vždy stačil krásný obličej a nemusely se více snažit.
Nenaučily se jak být zajímavé.“
Vaše Šárka :))

z
Ochrana osobních údajů Cookies