6 mocných žen odpovídá na otázku, jak se cítit sebevědomější

Každý to zná. Někdy se v životě dostaneme do situací, během nichž přijdeme o velkou část našeho sebevědomí. A někdy tato období mohou trvat i nepříjemně dlouho. Důležité je neupadat do depresí, ale zaujmout postoj Svůj život mám pevně ve svých rukou já sám a je tedy na mně, co s tím udělám. Jakmile si tohle začnete říkat pokaždé, když se do podobné situace dostanete, znamená to, že jste ji z poloviny vyřešily. To nejhorší, co může člověk udělat, je nedělat nic. Podívejte se na způsoby, kterými si 6 mocných žen světa zvyšuje sebevědomí.

BEYONCÉ KNOWLES
“Když se necítím v pohodě, vždy si řeknu: ‘Co s tím můžeš udělat?’ Negativitu použiji jako hnací motor k tomu, abych se vrátila do stavu, který mi vyhovuje.”

HILLARY CLINTON
“Pokud vezme v potaz výzvu být iniciátorem změn a být schopen založit něco, je podstatné, aby jste se naučili, jak vnímat kritiku seriózně a ne osobně. A k tomu, abyste se to naučili, musíte být ochotní poslouchat to, co vám vaši kritici říkají a posoudili, odkud tato kritika pochází.”

MARRISA MAYER, CEO společnosti Yahoo
“Vždy jsem se pouštěla do něčeho, na co jsem nebyla připravená. Myslím, že právě takhle člověk roste a vyvíjí se. Když se dostanete do situace, kdy si řeknete ‘Wow, tak teď si nejsem jistá, jestli to zvládnu’ a přesto se do toho pustíte, právě to je ten zlomový bod. Někdy je to znamení, že se něco velmi dobrého stane. V těchto momentech člověk roste a hodně se o sobě učí."

OPRAH WINFREY
“Přemýšlejte jako královna. Královna se nebojí neúspěchu. Neúspěch je jen přestupní zastávkou na cestě k úspěchu.”

VENUS WILLIAMS
“Prostě si věřte. A i když to tak neděláte, alespoň předstírejte, že to děláte a ono to trochu půjde.”

INDRA NOOYI, CEO společnosti PepsiCo
“Mluvte otevřeně. Vytvořte si základnu znalostí a buďte v ní sebevědomí jako vůdci.”

S láskou Šárka :)

z
Ochrana osobních údajů Cookies